Psoriáza ve vlasech a léčba

Leden 20, 2011 by michalka  
Sekce Vlasy

1308808_27131177Psoriáza, která se nazývá také jako lupénka, představuje autoimunní onemocnění kůže. Projevuje se zejména lokálními záněty pokožky, které jsou již při prvních příznacích nepříjemné, někdy dochází i k bolestem. Často se setkáváme s problémem, kdy se lupénka začne vyskytovat i ve vlasech. Lupénka není zcela vyléčitelná, je však možné ji dobře eliminovat. Když nestačí pouze medicína, pak na řadu přichází příroda. Podívejme se tedy na problém trochu detailněji.

Onemocněním trpí asi 3 % populace. Psoriáza je typická zanícenými plochami na kůži a tyto plochy jsou ve většině případů pokryté šupinkami. Onemocnění se projeví nejčastěji mezi desátých až třicátým rokem života, ale není to pravidlem. Existují i výjimky. Lupénku poznáte zarudlými plochami na kůži anebo šupinkami ve vlasech. Také se může objevit popraskaná kůže či bolestivá poranění. Postižená místa často svědí.

Proč se však tato nemoc vyskytuje? Jedná se o poruchu obnovy buněk, respektive se buňky obnovují mnohem rychleji než buňky zdravé. Důvod, proč k tomu dochází, však není zcela zřejmý. Genetičtí odborníci se však domnívají dle jejich výzkumů, že se nějaká buňka občas změní a jako taková by měla zaniknout. V případě onemocnění lupénkou tato buňka nezaniká a dál předává svou špatnou genetickou informaci.

Jak vyzrát nad lupénkou?

Nyní vám doporučíme přírodní substance, které eliminují toto onemocnění.

  • Denně by se vám mělo dostávat 2 – 4 gramy rybího tuku neboli omega 3 a 6 mastných kyselin.
  • Důležitý je také lecitin s obsahem 70 % phosphaditylcholinu, respektive 2 mg na každých 10 kg hmotnosti. Za den byste tedy měli užívat 8 – 10 mg.
  • Denně dostaňte do těla 20 – 30 mg zinku a aminokyseliny Methioninu.
  • Výborný na funkci jater a detoxikaci je Inositol a IP6.
  • Doporučený je vitamin C rozpustný ve vodě. Neužívejte jako součást multivitamínů anebo ve formě šumivých tablet. Denně až 300 mg.
  • Aloe vera šťáva prospívá nejen vašim játrům, ale jedná se i o skvělý detoxikační prostředek, který byste měli používat denně.

Komentáře

One Response to “Psoriáza ve vlasech a léčba”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...
  1. [...] more here: Psoriáza ve vlasech a léčba V rubrice Aktuality Tags: edstavuje-autoimunn, jako-lup, kdy-doch, nka-nen, zcela-vyl « [...]Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy