Rady pro jemné vlasy

Duben 26, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

1190309_54930055Jsou vaše vlasy jako pápeří? I přesto, že jsou jemné na dotek, není s nimi žádná paráda, protože nedocílíte sexy objemu.  Ale i s takovými vlasy můžete okouzlit, důležité je, jak na to jít. Tento problém v současné době řeší mnoho žen, a to téměř 45 % Češek. Jemné vlasy se snadno poškodí barvením a také fénováním. Nejedná se pouze o genetickou záležitost, protože sílu vlasů ovlivňují i další faktory, jako je věk, strava, výživa vlasů, kosmetika a také stres. Jemné vlasy potřebují odlišnou péči než vlasy husté, také je důležitý střih a styling.

Kvalitní péče

Vaše problémy se zplihlým účesem můžete vyřešit pravidelnou kvalitní péčí, která je pro jemné vlasy velmi důležitá. Vybírejte si přípravky speciálně vyrobené pro jemné vlasy, které je nezatěžují a zároveň zajišťují hloubkovou výživu. Profesionální přípravky sice představují větší investici, než březový šampon, ale rozdíl je okamžitě zřejmý a dlouhodobý efekt je jedinečný. Pro jemné vlasy se nedoporučuje používání šamponů typu 2 v 1, protože kondicionační látky vlasy zatěžují a působí ještě zplihleji. Kondicionéry obsahují silikony, které zajišťují snadné rozčesávání, ale u jemných vlasů působí jako zatěžující látka, která docílí spíše mastného až zmoklého vzhledu.

Perfektní střih

Při výběru střihu si nevybírejte pouze ten, který se vám líbí, ale také dbejte na tvar obličeje a proporce postavy, a hlavně na typ vlasů a jejich stav. Střih je pro váš výsledný design velmi důležitý. Své vlasy tedy svěřte spíše zkušeným kadeřníkům, kteří vám rádi poradí, co s jemnými vlasy. Čím jsou vlasy kratší, tím více vypadají nadýchaně – na toto pravidlo byste měli pamatovat zejména vy, kteří jste byli obohaceni jemnými vlasy. Ideální jsou kratší účesy, které jsou sestřihané stupňovitě, geometrické střihy a také mikáda s tupě zastřiženými konturami. Pro výsledný objem používejte různé prostřihy. U jemných vlasů se však nedoporučuje ztenčování.

Efektivnost barvy

Jakmile budete mít skvělý střih, je na řadě výběr barvy. Odstín barvy má tendenci jak zmenšovat, tak i zvětšovat objem. Tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, kdežto světlé odstíny působí právě naopak. Barva přitáhne pozornost okolí a celkový střih prozáříte kouzlem barvy. Svou oblíbenost si získal i melír, který dokáže doladit celkovou strukturu vlasů a střihu.

Úprava účesu

Po každém umytí si vlasy vysušte, a to tím způsobem, že dáte hlavu do předklonu a vlasy sušíte pečlivě od kořínků. Jestliže chcete docílit skvělého objemu, vyfoukejte si vlasy kulatým kartáčem či vlasy upravte pouze prsty. Toužíte-li po vlnitých vlasech, natočte vlhké vlasy na natáčky a následně je nechte volně uschnout. Jakmile natáčky vyjmete, vlasy jen prosty prohrábněte a pročešte kartáčem.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy