Recept na dietní dort z kefírového mléka

Červen 12, 2012 by admin  
Sekce Zdraví

1262463_pear_on_a_diet

Sladké dortové potěšení je jednou z věcí, které byste si při své dietě jen těžko odpustili. Spousta tuku, cukru a těžké mouky, a to vše zalité hutnou čokoládou a olejnatými ořechy, rozhodně příliš neprospěje neprospěje ani dietě ani Vám. I Vy si ale můžete dopřát skvělý dort bez výčitek. Vyzkoušejte tento recept na dort z kefírového mléka.

Rozdrobte 200 g obyčejných nepolévaných sušenek (mohou být i dia) a pokropte je mlékem, tak aby zvlhly. Přidejte pouze 100 g másla a vypracujte vláčné těsto, které rozprostřete do dortové formy.

TIP: Podívejte si i na další dietní recepty nejen na sladké moučníky a dorty na stránkách recepto.cz!

Do 500 ml bílého kefíru přidejte trochu citronové kůry, šťávy z citronu, balíček vanilkového cukru a 150 g cukr moučky (je možno nahradit i umělým sladidlem).

15 g želatiny vysypte do 80 ml vody a nechte nabobtnat. Poté ji za stálého míchání zahřívejte. Těsně, než se začne vařit, vypněte vařič a přidejte kefírovou směs. Vše dobře promíchejte. Před ztuhnutím ještě přidejte nakrájené jahody nebo jiné ovoce a vše rozetřete na připravený korpus. Vše dejte do ledničky na několik hodin ztuhnout.

Nakonec na vychladlý dort naklaďte jahody nebo jiné oblíbené ovoce, připravte podle návodu dortové želé a vše zalijte. Poté vše opět nechte zatuhnout. Nejlépe je nechat dort přes noc uležet a pochutnat si na něm až druhý den.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy