Recept proti lupům

Říjen 4, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

717493_53670899Neustále se z naší pokožky odlupují části buněk. Jestliže se vyskytuje nadměrný počet lupů, znamená to, že kožní buňky nemají dostatek času se regenerovat, a tak dochází k jejich předčasnému odlupování. Mnohdy mohou vzniknout i bolavá místa. Lupy jsou způsobeny mnoha faktory, mezi něž může patřit například hormonální disbalance, špatná hygiena, psychický stres, málo odpočinku a také nedostatek nutričně důležitých látek.


Dvě skupiny lupů:
Suché lupy – jsou to malé částečky, které začnou padat na ramena, čímž může pokožka svědit.

Mastné lupy – jedná se o větší částečky, které však zůstávají ve vlasech. Mnohdy se začnou vytvářet takzvané krusty. Dle závažnosti můžete zahájit domácí léčbu či navštívit dermatologa.

Účinné recepty

V současné době existuje celá řada výrobců kosmetických prostředků, které bojují s lupy. Většina z nich však obsahuje chemické přísady, což je velkou nevýhodou. Přírodní receptury pomáhají obnovit přirozené prostředí pokožky a jejich efekt déle přetrvá. Nejdříve je potřeba obnovit pH vlasové pokožky.

  • 708901_934775476 lžic vody, přidejte 2 lžíce nejlépe jablečného octu a tento roztok aplikujte před spaním prostřednictvím vatového tamponu na vlasovou pokožku. Následně vlasy zabalte do ručníku, abyste si neušpinili povlečení. Ráno stačí vlasy umýt bylinkovým šamponem. Tento proces je potřeba opakovat jednou týdně po dobu třech měsíců.
  • Lžíci citronové šťávy smíchejte s octem a tímto roztokem promasírujte vlasovou pokožku. Následně vlasy umyjte dětským či vajíčkovým šamponem.
  • Velmi účinná je také žloutková maska proti lupům. Ta se připravuje ze dvou žloutek, do kterých přidáte dvě polévkové lžíce vody. Následně vlasy namočte a vmasírujte masku do vlasové pokožky. Maska by měla působit 10 až 15 minut. Pak stačí vlasy opláchnout vlažnou vodou. Tento recept je nejen proti lupům, ale i proti vypadávání vlasů.
  • Na lupy zapůsobí také čajové listy. Pět polévkových lžic čajových listů převařte ve vodě s citronovou šťávou. Umyjte vlasy šamponem a čajové listy použijte jako kúru a opláchněte. Je tak dodán lesk a hydratace.

Vyzkoušejte některý z těchto receptů a podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy