Romantické město Benátky

1247585_62178084Benátky je světoznámé město ležící na laguně. Mnoho lidí jej právem pojmenovává jako romantické město se sítí kanálů, bohatou historií a s velkým množstvím památek. Benátky se ročně stávají cílem mnoha turistů, kteří hledají romantiku a odpočinek. Město se rozléhá v severozápadní Itálii a svou polohou přináší neopakovatelnou atmosféru a šarm, který láká statisíce turistů ze všech koutů světa. Benátky nabízí jak historické, tak i kulturní a umělecké využití. Jsou zde situována důležitá muzea a galerie se světovým bohatstvím. Celý rok vám nabízí velké slavnosti a festivaly, které srší luxusem a zábavou.


Jedná se o hlavní město oblasti Veneto a žije zde více jak 360 tisíc lidí. Průmyslovým a dopravním centrem je část Mestra, kde je soustředěna většina obyvatelstva. Benátky se rozkládají na 118 ostrovech, které jsou spojeny více jak 400 mosty. Může se pyšnit svou bohatou historií, která připomíná, že Benátky nejdříve byly byzantskou kolonií a postupem času se z nich stávalo město, v němž kvetlo bohatství a turismus.

Ostrovy a kanály

Jak již bylo řečeno, celá plocha Benátek je rozprostřena na 118 ostrovech, které jsou odděleny kanály. Jsou zde také ulice, které propojují celé staré Benátky, takže se sem dostanete pěšky. Město je rozděleno na několik čtvrtí, a to Cannaregio, Castello, San Marco, Dordoduso, San Polo a Santa Croce. Nejvíce navštěvovanou části turisty je San Marco, kde je situován Dóžecí palác, chrám sv. Marka a další symboly Benátek. Velkou funkci převzal kanál Grande, přes něj se klenou čtyři mosty, a lze jej překonat i přívozy. Pro snadnou orientaci je využíván vodní autobus Vaporetto, který vás provede okolo Benátek.

Ubytování

Romantické město nabízí také luxusní hotely, které vám zpříjemní celou dovolenou. Nadstandardní služby a skvěle vybavené pokoje najdete v hotelích, které stojí zejména v hlavní části Benátek, odkud se pohodlně všude dopravíte pěšky. Jestliže hledáte levnější variantu ubytovacího zařízení, vyzkoušejte vedlejší ostrovy, avšak peníze ušetřené za pobyt vynaložíte za dopravu na okolní ostrovy.

Kulturní využití a pamětihodnosti

Mnoho turistů přijíždí do Benátek právě kvůli historii a památkám. Podrobná prohlídka lze provést během tří až čtyř dnů, přičemž během jediného dne prožijete krásné momenty při pohledu na zajímavou architekturu. Impozantní památkou je samozřejmě Dóžecí palác, jehož dnešní podoba pochází ze 14. a 15. století. Svůj obdiv si také zaslouží bazilika s. Marco, kde se prolínají vlivy ze Západu i Východu. Město se také pyšní štíhlou 99 metrů vysokou věží zvanou Zvonice, na jejíž vrch se dostanete výtahem. K nejvíce obdivovaným mostům patří Rialto, kde je romantika oděná do kamene a mnoho zamilovaných párů vybírá toto místo pro fotografování.

Za návštěvu jistě stojí místní galerie a muzea. Nejvýznamnější galerií je Gallerie dell’Accademie, kde jsou uchování nejdůležitější a nejúplnější sbírky umění v Benátkách. Chloubou je však i Galleria Franchetti – Ca’d’Oro či Museo d’Arte Moderna.

Tak neváhejte a vydejte se do Benátek, projeďte se na gondolách a zavítejte na světoznámé památky.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy