Společenské účesy pro polodlouhé vlasy

Únor 9, 2012 by admin  
Sekce Účesy

112

Nemáte-li čas zajít před společenskou událostí ke kadeřníkovi, možná jste se ocitli v situaci, kdy váháte, co si z vlasů vytvořit za účes. Dlouhé i polodlouhé vlasy samozřejmě můžete nechat rozpuštěné. Chcete-li však něco elegantnějšího, uplatní se vlasy spíše delší.

Pro dlouhé vlasy můžete využít nejrůznějších drdolů či copů a vše bude vypadat nádherně. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti, stačí jen sepnout vlasy zdobnou sponou. Pro polodlouhé vlasy již s mnoha těmito účesy ale nepochodíte. Drdoly vypadají často malé a nevzhledné, ze spony se vlasy zase často uvolňují. Co s tím?

Jednoduchou pomocí může být například vlasy rozdělit do dvou částí. Nemusíte zrovna vypadat jako malá školačka, ale můžete vytvořit elegantní drdůlky na každé straně hlavy nebo dva volnější copánky s vlasovými doplňky v barvě šatů.

Další možností je pak využít celého povrchu hlavy a vytvořit si zaplétaný cop. Ten se pro polodlouhé vlasy hodí daleko lépe, než pro dlouhé, protože v dlouhých vytvořená textura na hlavně snadno zanikne. Pokud si zaplétaný cop neumíte vytvořit sami, stačí říct nějaké kamarádce, jeho výroba je jednodušší pokud ho nevytváříte na své hlavě.

Pro vytvoření klasického drdolu nebo vyčesání vlasů nahoru můžete jako pomoc použít základovou gumičku, kterou umístíte do potřebné výšky na vlasech ještě před samotným česáním. Zamezíte tak vypadávání vlasů z účesu a celkovému sklouzávání vytvořeného účesu. Doplnit pak drdol můžete nenápadnými podpůrnými vlásenkami a pérky nebo naopak využít těchto pomůcek v odpovídající barvě, jako doplňku k šatům.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy