Šumava? Ano.

1167882_69789201Pokud se vydáte na Šumavu, rozsáhlé pohoří rozkládající se na hranicích Česka, Rakouska a Německa, máte možnost navštívit velké množství místních památek a zajímavých míst. Šumavské lesy vám dodávají čerstvý vzduch, čímž si zpříjemníte pobyt, zavítat sem můžete během jakéhokoliv ročního období. V zimě si můžete zalyžovat, naopak v létě se můžete vydat na pěší túry. Historické památky jsou rozmístěné po celém území Šumavy a určitě stojí za návštěvu.

Americká zahrada a rozhledna Bolfánek

Na výlet si můžete zajet do města Chudenice, v němž se nachází Americká zahrada. V Americké zahradě, která je situovaná nedaleko rozhledny Bolfánek, můžete vidět více než 200 druhů stromů a keřů. Zahrada se rozkládá na ploše o velikosti necelých 2 ha. Máte možnost zhlédnout zejména listnaté dřeviny, z nichž většina pochází ze Severní Ameriky, proto také její název Americká zahrada. Zahrada se může pyšnit stromem dřín květnatý a také jehličnatým stromem douglaskou tisolistou z roku 1843 a patří mezi nejstarší strom svého druhu v Evropě. Zahrada je pro vás přístupná a u každé dřeviny je umístěna informační cedulka, z níž se dozvíte potřebné informace.

Pokud již navštívíte město Chudenice, nevynechejte návštěvu rozhledny Bolfánek, na kterou se dostanete cestou vedoucí lesem. Postupně se vám bude otevírat pohled na barokní kostel, kde se vám po vystoupání 138 schodů nabídne malebný kruhový rozhled na krajinu. Při pohledu na sever zhlédnete Plzeň, na jihu uvidíte Šumavu a při krásném počasí na západě uvidíte rozhlednu na Čerchově.  Jméno Bolfánek má hlubokou historii, která sahá do 18. století. Nejdříve byl na místě, kde dnes stojí Bolfánek, postaven kostel na paměť biskupa Wolfganga. Kostel byl v první polovině 18. století přestaven na barokní kostel, ale o 85 let později byl zbořen a zůstala pouze věž. Věž byla v roce 1845 zrekonstruována a zvýšena do dnešní výšky 45 metrů. Jméno Wolfgang v češtině znamenal Bolfánek a podle něj je také odvozen název rozhledny.

Určitě vám během náročné prohlídky těchto památek vyhládne, proto je nezbytné se před odjezdem na další památky najíst. Doporučujeme vám zajít do Zámecké restaurace U Baláků, která se nachází ve městě Chudenice. V restauraci si můžete dát jídlo dle vašeho uvážení, protože se zde vaří mezinárodní kuchyně. Po teplém jídle můžete opět vyrazit na cesty.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy