Svatební účesy


92 U každé nevěsty je svatební účes stejně důležité jako svatební šaty. Účes nevěstu ozdobí a udělá z ní pravou princeznu. Tyto účesy jsou velmi pracné a na jejich vytvoření se jistě nechá každá žena objednat u profesionální kadeřnice. Ceny účesů se odráží od jejich složitosti.

Výběr účesu se řídí hlavně tvarem vašeho obličeje, protože všem dívkám nesluší stejný účes, dále je také důležitá délka vlasů. Svatební účesy jsou tedy rozděleny na účesy pro krátké, polodlouhé a pro dlouhé vlasy. S každým typem vlasů lze vytvořit jiný účes. Záleží i na tom, zda máte vlasy kudrnaté či rovné. Faktorů, které svatební účesy ovlivňují, je mnoho, ale tyto jmenované jsou nejčastější. Také se účes musí líbit nejen vám, ale i vašemu partnerovi, je tedy lepší se s ním i poradit. Celkový účes musí odpovídat i vašim šatům, pokud budou jednoduché, je lepší zvolit jednodušší účes. Jestliže však budete mít šaty s mnoha ozdobami a nakadeřené, lepší volbou je naopak složitější účes.

Účes je zdoben také různými doplňky, jako je svatební čelenka, kterou si můžete vybrat dle vlastního uvážení, dále také různé bílé růžičky (sponky), které vám budou do účesu vsazeny. Je možno výsledný účes ozdobit i závojem, pokud jím jsou šaty vybaveny.

Pokud si samy nevíte rady, je dobré se poradit přímo u kadeřnice, která vám nabídne mnoho druhů účesů. Vy si pouze zvolíte jeden, jenž vám bude vykouzlen na hlavě. Jistě se musíte sama sobě líbit a mít z vašeho svatebního účesu radost a dobrý pocit.

Fotogalerie svatební účesy a střihy

Dlouhé vlasy

Krátké vlasy

Polodlouhé vlasy

Novinky ze světa módy