Svatební přípitek

Červen 23, 2010 by michalka  
Sekce Svatba

1269147_86862548Někomu se poštěstí a má tu čest jít někomu za svědka, když jej ženich či nevěsta o tuto službu požádá. Mnohým lidem se však do této role moc nechce, protože je spojená s mnoha dalšími povinnostmi. První povinností například je postavit se před skupinu lidí a přednést skvělý přípitek nevěstě a ženichovi. Jestliže jdete za svědka, čeká se to právě od vás. Novomanželé předpokládají, že to zvládnete zcela bez chyby a nepokazíte jim jejich velký den. Avšak nevěšte hlavu, není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí si napsat pouze kvalitní přednes na přípitek, potřebujete pouze dávku kreativity, špetku trpělivosti, píli a také vynalézavost. Už jen skutečnost, že jste byl požádán, abyste šel za svědka, svědčí o tom, že mají o vás novomanželé dobré mínění.

Dříve než začnete

Začněte si nejprve sepisovat své myšlenky o nevěstě a ženichovi a také si vzpomeňte na něco o jejich vztahu. Popřemýšlejte také o vašem vztahu k nim.

  • Jak jste se poznali?
  • Proč si vás zvolili za svědka?
  • Jak byste je popsal? Napište si na papír prvních pět přídavných jmen, jež vás napadnou.
  • Jaký byl ženich před tím, než nevěstu potkal? A jak se poté změnil?
  • Jak se setkali? Co vám o nevěstě ženich prozradil?
  • Pokud jste ženatý, můžete popřemýšlet o různých doporučeních do manželství.
  • Doplňte to také vtipnými anekdotami.

Úvod

Začněte tím, že se představíte, protože ne každý ví, kdo jste. Můžete například říct: „Omluvte mě prosím, můžu na chvíli požádat o pozornost? Rád bych řekl pár sov o naší nevěstě a ženichovi. Já jsem Petr Horváth, Richardův svědek a dlouhodobý přítel.“ Abyste vzbudili pozornost u lidí, můžete říct také krátký vtip či citát o manželství. Než se dostanete k další části řeči, poděkujte hostům a tradičně rodičům nevěsty. Pokud si nevěsta a ženich hradí svatbu ve vlastní režii, prostě řeknete: „Je nám všem potěšením být dnes na této radostné události.“

Jádro

V této části se uplatní vaše poznámky, které jste si sepsali jako první. Řekněte veselou příhodu týkající se nevěsty či ženicha, zaměřte se na vaše myšlenky na lásku a manželství, povyprávějte o tom, jak se poznali anebo řekněte, jak se v průběhu jejich vztahu změnili. Nepovídejte příliš dlouho, protože nikdo nebude chtít poslouchat nepodstatné věci, mluvte pouze o zajímavých detailech. Hlavní je, aby vše vycházelo ze srdce.

Závěr

Vaši řeč je dobré ukončit přáním nebo požehnáním pro nevěstu a ženicha. Zvedněte váš pohár spolu s jasně znějícím blahopřáním „Na zdraví!“ a nezapomeňte si připít i na vaše zdraví.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy