Tátové u porodu?

Duben 20, 2010 by michalka  
Sekce Těhotenství

968269_58835581Již řadu let je samozřejmostí otec u porodu.  Jedná se o pocit sounáležitosti, podporu maminky a také muž vyjadřuje pochopení, že cítí, co to skutečně obnáší. Porod je pro muže nesmrtelným zážitkem, který pár pojí navždy. Mnohdy se však jedná o hluboký šok. Tyto vzpomínky ze své paměti nevymažete, i kdybyste chtěli. Je tedy rozhodující, zda se k porodu vydáte se svou ženou, či nikoliv. Jedná se o velmi spornou myšlenku. Přítomnost tatínků u porodu svého syna či dcerky je v současné době rozšířeným trendem, o němž rozhodují oba nastávající rodiče. Ne vždy je to však správně.

Kdy ano?

Již na úvod byly řečeny určité důvody, které zdůrazňují, že by měl být muž u porodu. Nyní je trochu rozpitváme. Pocit sounáležitosti a také podpora maminky jsou pozitivní momenty pro oba rodiče. Porod je stresovou záležitostí, ale když má rodička u sebe někoho, kdo ji pohladí anebo podá sklenici vody, může to pro psychiku hodně znamenat. Držením za ruku muž vyjadřuje podporu. Je to také určité plus pro budoucnost vašeho vztahu, protože muž pochopí, co skutečně obnáší přivést dítě na svět. Jestliže se jedná o rozumného muže, bude si své ženy více vážit, a žen obecně. Manželé by měli sdílet nejen krásné, ale i náročné okamžiky, a porod není výjimkou. Tento společný a nejsilnější zážitek ve vašem životě stmelí váš vztah, ať se bude dít cokoliv. Nastávající tatínek uvidí, že se nejedná o žádnou procházku růžovou zahradou. K tématu porod se budete neustále vracet a vzpomínat.

Kdy ne?

Muž se již dříve mohl setkat s porodem, zejména s jeho obrázky v časopise. Jestliže v tomto případě se jednalo pro něj o psychický šok, měli byste uvážit, zda je muž u porodu nutný. Mnohdy se po tomto „zážitku“ nemůže na ženu ani podívat. Jedná se o velmi častý případ, který řeší mnoho párů. Pocit, že by se na vás váš muž nemohl ani podívat, je ještě horší než pocit, že by neměl být u porodu. Zvažte všechny pro a proti.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy