Tetování už neletí

Červen 23, 2010 by michalka  
Sekce Tetování

726582_24085246Tetování mělo být nejkrásnější památkou na dovolenou s tím nejúžasnějším chlapem. Avšak prima vzpomínky na skvělou třítýdenní dovolenou u moře vymazaly každodenní hádky s tím „bezva“ mužem a po rozchodu s ním vám zbyl pouze červeno-modrý obrázek na rameni. Přestože jste třeba fanouškem tetováním, motiv, jež jste si v minulosti zvolila, již dávno neletí. Co tedy s tím?

Jediným možným řešením je nechat si toto nemoderní tetování odstranit, čímž odstraníte také poslední vzpomínky na bývalého přítele. Avšak za jeho „vygumování“ zaplatíte mnohem více, než byla cena pořizovací. Ještě že existují moderní metody na klinikách plastické chirurgie, které zajistí, že v budoucnu nikdo nepozná vaše „ulítlé“ tetování.

Odstranění a líčení

Nechtěné tetování lze v současné době jednoduše odstranit, aniž byste museli podstoupit náročný zákrok. Existuje však i ornamentní make-up, který dokáže odstranit poúrazové pigmentace kůže a také stařecké skvrny či dokonce i flíčky způsobené sluncem. Záleží na tom, jak je tetování či pigmentace sytá a na základě toho lékař rozhodne o možném způsobu odstranění. K odstranění se používaní různé bělící přípravky, chemický pealing, avšak nejčastější je laserové ošetření, které se v poslední době hodně rozšířilo.

Laser tetování roztříští

Jak laser vůbec funguje? Úkolem laserové paprsku není zcela vygumovat tetováže, on umí pouze roztříštit barvu na nepatrné částečky, s nimiž si již váš organismus jednoduše poradí. Postupně se z kůže barvy odstraní a pigmentace se vstřebá.

Je potřeba více ošetření

Jestliže jste si nechali udělat tetování kvalitní barvou od profesionála, tak se tetování jen tak lehce neodstraní. Většinou je zapotřebí několik opakování laserovým paprskem. Nejčastěji se provádí alespoň osm sezení, jejichž výsledek je vždy individuální. Někomu však stačí laser pouze čtyřikrát, někdo jde na laser devětkrát. Jednoduše se odstraňují stařecké a sluneční skvrny a flíčky. Hnědým pigmentacím stačí zpravidla jen jedno sezení.

Laser štípe

Ošetření laserem není nikterak bolestivé, jestliže patříte mezi citlivé jedince, můžete pocítit pouze jemné štípání či pichání do kůže. Jestliže se v ordinaci lékaře bojíte, můžete si nechat ošetřované místo znecitlivit speciálním gelem, abyste se netrápili bolestí. Po výkonu nebudete zcela fit, vytvoří se vám totiž stroupky, které se hojí až 14 dní.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy