Tetování

Říjen 11, 2009 by admin  
Sekce Tetování

tetování, tattosTetování je kresba, při jejíž aplikaci na kůži se používají speciální tetovací jehly s použitím barviva, jenž je nanášeno pod kůži člověka. Jedná se tedy o takzvanou mikro-pigmentovou implantaci. Název pochází z tahitského slova tatu, které v překladu do češtiny znamená vyznačit anebo vrazit. Tetování se rozšířilo po celém světě a dnes je jím zdobeno mnoho lidí, ať mladí či starší. V minulosti bylo tetování přidělováno vězňům.

Existuje několik druhů tetování, a to například stálé tetování, jenž je také pojmenováváno jako permanentní. Před aplikací permanentního tetování byste se měli pořádně rozhodnout, jaký motiv či obrázek chcete, protože jeho odstranění je následně bolestivé a nákladné. Také si pořádně rozmyslete místo, kde by tetování mělo být umístěné, protože v budoucnosti jej nelze změnit. V současnosti můžete mít tetování na jakékoliv části těla, ať už na krku či na zádech anebo na nohách. Tetovat se smí pouze osoby starší 18 let anebo se souhlasem rodičů či zákonného zástupce. Při tetování volte specializovaný tetovací salón, který má dobrou pověst a dbá na hygienické potřeby.

Druhým způsobem tetování je henna neboli dočasné tetování. Jedná se o speciální pastu, která vznikne smícháním kávy, čaje nebo citronové šťávy s cukrem. Tento způsob tetování se stává velmi populárním a vydrží sice jen několik dní či týdnů, ale je bezbolestné, což je pro mnoho lidí výhodou.

Co se týče odstranění, máte možnost si nechat tetování odstranit třemi způsoby. Výběr závisí na druhu a velikosti motivu. Metoda zvaná exciton se používá v případě, kdy je tetování veliké pouze pár centimetrů. Jedná se o jeho vyříznutí a zašití, ale nevýhodou je, že vám po tomto zákroku zůstane jizva. Další způsob odstranění tetování představuje dermabrasion. Při této metodě vám bude tetování vybroušeno a používá se u malých ploch. Velkou nevýhodou je, že vám opět zůstane jizva. Nejvíce používaná metoda odstranění tetování je laser. Pokud vlastníte barevné tetování, půjde vám hůře odstranit než černé. Musíte počítat s 3 až 10 sezeními po 6 až 12 týdnech. Vše však závisí na tom, jak je vaše tetování hluboké.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy