Účes podle tvaru obličeje

Březen 28, 2011 by eliska.z  
Sekce Účesy

Chtěla byste zkusit nový účes, ale nejste si jistá, jestli zrovna vám bude slušet? Pro tento případ je vhodné se podívat, zda nově zvolený účes respektuje tvar vašeho obličeje. Nevhodně zvolený účes může nepříjemně zvýraznit rysy vašeho obličeje, které se jím snažíte skrýt.

Jak ale správně vybrat účes podle tvaru obličeje?
Pokud nevíte, jaký tvar obličeje máte, není nic jednoduššího, než si to změřit. Před samotným měřením je nutné si sepnout vlasy, aby nezakrývaly obličej. Dále je potřeba najít dostatečně velké zrcadlo a připravit něco, čím půjde na to zrcadlo dát kreslit. Máte-li vše připravené, stoupněte si před zrcadlo a obtáhněte obrysy obličeje. Ty budeme měřit. Jako první si změřte čelo v jeho nejširší části a poté vzdálenost lícních kostí, v co nejvyšším bodě. Totéž platí i pro čelisti. Nakonec změřte nejvyšší bod čela až u vlasové linie s co nejnižším bodem na bradě.Podle výsledků měření již jednoduše určíte svůj tvar obličeje.

Účesy pro oválný obličej
Je-li váš obličej vyšší než širší, máte veliké štěstí, protože máte klasický oválný tvar obličeje. Ten je považován za ideální. Ve výběru účesu se nemusíte nijak omezovat. Bude vám tak slušet téměř každý účes, včetně extravagantních. Jediné na co si dejte pozor je přiléhavý účes. Ten by obličej opticky ještě protáhl, což není žádoucí. Je tak lepší vlasy lepší lehce načechrat.

Účesy pro kulatý obličej
Jestliže jsou údaje o výšce a šířce (v lícní oblasti) téměř shodné, je vás obličej kulatý. Kulatý obličej je třeba od uší k temeni hlavy opticky prodloužit. Volte asymetrické účesy. Vhodný je například polodlouhý účes s šikmou pěšinkou a vrstvenou ofinou. Naopak zcela nevhodné jsou hladké účesy, nebo rovná ofina. Vyhnete se také účesům s kudrlinami, pěšince ve středu hlavy či kulatým sestřihům. Moc esteticky nepůsobí ani vlasy stažené dozadu.

Účesy pro hranatý obličej
Hranatým obličejem se pyšní ty z vás, které mají údaje týkající se čela, lícních kostí a čelisti srovnatelné. Pro tento typ obličeje je stejně jako u obličeje kulatého dobré vsadit na asymetrické účesy. Využijte sestříhané účesy zjemňující hranaté rysy, nebo bohaté vlasy s pěšinkou na jedné straně. Vyhněte se pěšince uprostřed hlavy nebo rovné ofině.

Účesy pro srdcovitý/trojúhelníkovitý obličej
Máte-li široké čelo a zároveň vzdálenost mezi čelistmi je malá, jste majitelkou srdcovitého / trojúhelníkovitého tvaru obličeje. Budou vám slušet krátké i dlouhé vlasy. Ideálním je vrstevnatý sestříhaný účes končící u brady, která bude vypadat o něco širší. Nic nezkazíte ani ofinou, která naopak opticky zúží čelo.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy