Účesy


178 Účes je jeden z prvků módy, o které se nejen ženy, ale i muži zajímají. Jelikož se móda oblečení, obuvi či líčení mění, tak ani účesy nezůstávají pozadu. Typy účesů se mění nejen každý rok, ale také podle ročního období. V létě jsou praktikovány účesy spíše krátké, v zimě naopak delší. Někteří však mají svůj účes celoročně stejný. Někdy typy účesů v módě přetrvají i dva roky. Dnes jsou stále v módě pro ženy například mikáda, které jsou různě střižené a také konečky vlasů jsou barveny na odlišnou barvu, než je zbytek.

Každý chce jít s módou a proto ten, kdo touží po změně, sleduje módní časopisy, nebo časopisy zaměřené přímo na účesy. Dále lze druhy účesů najít i na internetových stránkách. Dnešní móda je založena spíše na experimentu a extravaganci. Dalo by se říct, že čím je dnes účes šílenější, tím je lepší.  Jestliže už nechcete nosit stejně sepnuté vlasy, navštivte odborníka, který z vás udělá novou osobu. Když si zajdete ke kadeřnici, tak byste měli mít jasno, jaký účes chcete, ještě před vstupem do místnosti. Kadeřnice vám buď váš vysněný účes vykouzlí, nebo vám poradí jiný, protože by vám účes vámi zvolený neslušel. Účes je totiž závislý i na tvaru obličeje. Váš obličej může být totiž oválný, hranatý, kulatý nebo trojúhelníkový. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od odborníků.

Jednomu člověku nejdou vytvořit všechny účesy, protože i hustota vlasů hraje svou roli. Jemné a rovné vlasy lze těžko proměnit na husté a kudrnaté. Je nutné použít mnoho přípravků, které toho docílí. Avšak každodenní používání by bylo pro vlasy nezdravé, proto je nutné zvolit si účes vhodný i pro typ vlasů.

67 Změnit si jednou za čas střih a barvu vlasů, je dobrá volba, protože sestřižením vlasy zesílí. Jak se říká: „Změna je život.“  Barvu vlasů je vhodné zvolit dle ročního období, v zimě je lepší tmavší barva, v létě naopak světlejší, která každého rozzáří. Ale dnes se spíš barvy dávají podle toho, jak člověku sluší a používají se i pestré barvy, jako je červená, zelená či modrá. Avšak je známo, že světlé vlasy jsou opticky objemnější a také jasnější, kdežto tmavé barvy zmenšují plochu. Podle barvy vlasů je také nutné zvolit vhodné líčení.

Lidé se řídí nejen módou, ale jejich účesy se také odráží od stylu hudby, kterou poslouchají. Někteří nosí punk účesy, vyznavači metalu či rocku mají naopak dlouhé vlasy a moderní jsou i tzv. „emo“ účesy. Je to však každého člověka volba.

Jestliže chcete mít vlasy krásné, je nutné o ně také pečovat. Se zdravými vlasy se vám bude lépe pracovat a vytvořené účesy budou efektivnější a na první pohled hezčí. Jestliže budete mít roztřepené konečky či odrostlou barvu, váš účes nebude tak dokonalý, jak byste si ho sami představovali. Pod péčí se skrývá správné použití šamponu, dodržování intervalu umytí vlasů a také pravidelné zastřihnutí konečků, čímž vlasy posílí a budou také rychleji růst.

Vlasy se dnes upravují mnoha přípravky určené například pro vlnění vlasů, nebo naopak pro rovnání vlasů. Dnešní mladé dívky používají žehličku na vlasy, ale je potřeba ji užívat zároveň s přípravky, které zabraňují spálení jejich vlasů. Vyžehlením a následním upravením vlasů můžete docílit krásného účesu, který vám budou kolemjdoucí závidět.

Účesy se dělí podle délky na krátké, polodlouhá a dlouhé účesy. Dále se také dělí na mužské a ženské účesy. Pro ženy je zde ještě jedna kategorie, a to svatební účesy, kde jsou modely účesů na jedinečný den. Z této kategorie si každá žena vybere účes, který si nechá od své kadeřnice (kadeřníka) vytvořit. Svatební účesy a společenské účesy jsou jedny z nejpracnějších účesů. Typy účesů se také mohou dělit na afro účesy a dnes také hodně rozšířené emo účesy.

Novinky ze světa módy