Účesy pro dlouhé vlasy s ofinou

Březen 31, 2011 by eliska.z  
Sekce Účesy

Snad každá majitelka dlouhých vlasů tu a tam zatouží po změně účesu. Jen málo která se ale rozhodne pro razantnější zkrácení vlasů či nový sestřih. Patříte-li mezi ty, kterým se délka vlasů líbí, ale chtěli by ji něčím oživit, zkuste ofinu.

Zvolíte-li dlouhé vlasy s ofinou, máte nepřeberné množství tvarů a barev ofiny, takže si ofinu podle svého gusta vybere určitě každá. Při výběru ofiny je ale důležité dbát na tvar obličeje. Ne všem totiž sluší krátká, dlouhá nebo třeba šikmo střižená ofina. Také vždy záleží na tom, jakou změnu image od ofiny vyžadujeme a jsme-li ochotné se vzdát i části pohodlí, které život bez ofiny přináší. Ač se to možná nezdá, vlasy s ofinou vyžadují více péče než bez ní. Pokud chceme vypadat dobře, musíme při úpravě vlasů ofině věnovat čas navíc. Ofina zároveň může někomu vadit i ve výhledu a překážet.

Pro ty, které se bojí větších experimentů, je dobrým řešením dlouhá ofina. Ta se skvěle hodí k dlouhým vlasům, na které, jsou-li sestříhané, plynule navazuje. Nosíte-li vlasy stažené dozadu, poskytne ofina žádané orámování obličeje těm ženám, které nemají úplně nejvhodnější tvar obličeje pro podobné účesy. Dlouhá ofina vynikne i na rozpuštěných, lehce vlnitých vlasech, zvlášť je-li sama rovná.

Volíte-li razantnější zkrácení a zároveň nechcete, aby vám vlasy zasahovaly do očí, volte krátkou ofinu. Její nevýhodou je poměrně malá variabilita účesů a nutnost častějšího zastřihování, chcete-li udržet délku nad oči. Další drobnou nevýhodou může být i její dorůstání, pokud se později rozhodnete vrátit k dlouhým vlasům. I přes tyto možné nevýhody

Pro odvážnější tu jsou ofiny přes oči, ofiny sešikmené, křivé, zubaté či jinak extravagantně střižené. S těmi rozhodně nebudete vypadat tuctově. Hitem poslední doby jsou šikmo střižené ofiny, které se při vhodně zvoleném střihu hodí pro každou ženu.

Komentáře

2 Responses to “Účesy pro dlouhé vlasy s ofinou”
  1. Jak zhubnout napsal:

    Jde poznat, že tomuto tématu hodně rozumíte. Ráda čtu vaše stránky.

  2. Jak zhubnout napsal:

    Máte krásný desing webu, co je to za template?

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy