Účesy pro jemné vlasy

Březen 29, 2011 by eliska.z  
Sekce Účesy

Mít jemné vlasy s sebou, jak by se mohlo zdát, přináší jen negativa. Takovéto vlasy nedrží tvar ani objem, působí zplihle a rychle se mastí. Na druhou stranu nebývá problém s jejich úpravou. Dobře se tupírují, nekloužou a poměrně dobře v nich drží sponky. Výhodou je i to, že můžete mít dlouhé vlasy, aniž byste pocítila větší zátěž, což majitelky silných těžkých vlasů říci nemohou. Jak je ale upravit, aby vypadaly dobře?

Délka
Pro jemné vlasy je optimální délka po bradu nebo po ušní lalůčky. Kratší vlasy nejsou příliš vhodné. Nedají se moc dobře načechrat. Ani příliš dlouhé vlasy nejsou ideální. Ty totiž působí jemněji a přesto, že nejsou zvlášť těžké, není také úplně snadné je načechrat.

Střih
Zapomeňte na culíky a copy, které nejsou pro jemné vlasy vhodné. Noste rozpuštěné vlasy a volte spíše sestříhané účesy. Správně zvolený střih vaše vlasy opticky vyzvedne a provzdušní.

Pro krátké vlasy se hodí sestřih vedený od vrchu hlavy směrem dolů po celé délce, se kterým následně není problém pomocí různých stylingových přípravků vytvořit střapatý i hladký účes.

Pokud chcete mít o maličko delší vlasy, opět volte vrstvení od vrcholku hlavy a přidejte polodlouhou ofinu. Při jejich další úpravě používejte kulatý kartáč a snažte se je nadzvednout u kořínků.

Dalším účesem vhodným pro jemné vlasy je mikádo, a to jak klasické, tak asymetrické. Zvolíte-li klasické, je vhodné vlasy nestříhat, ale seřezat břitvou, což je velmi účinná metoda, jak vlasům přidat život a objem. Asymetrické mikádo sestříhané tak, aby přední část byla delší než zadní, se také výborně hodí pro jemné vlasy. Delší vlasy kolem obličeje získají pohyb a sestříhané kratší vlasy na temeni se odlehčí, takže budou působit objemněji.

Ani vlasy s délkou na ramena není nutné hned zkracovat. Pro takovéto vlasy je opět ideální vrstvený střih. Máte-li vlasy rovné, určitě zkuste vlny a vlnky všeho druhu – získáte tím vytoužený objem a texturu.

Barva
Všechny již uvedené účesy rozjasní a výborně doplní barvy. Jednobarevné barvení ale ještě lépe melíry jsou pro jemné vlasy výborným řešením. Pravidelné jednobarevné pramínky krásně vypadají a vlasy působí nadýchaně. Použitím barvicích prostředků se nejen sníží mastnost vlasů, ale navíc jemné vlasy trochu zdrsní, takže zdaleka tolik neplihnou, ale navzájem se podepřou a načechrají. Tomu se říká elegantní dámská móda.

Jedna rada na závěr. Nechcete-li se ale trápit s objemem a máte-li hezký souměrný obličej, udělejte ze svých vlasů přednost. Důkladně je uhlaďte a vyčešte si vysoký drdůlek. Váš účes tak bude působit velice společensky, zvlášť doplníte-li ho nějakými vlasovými ozdobami.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy