Účesy pro dívky


173 Každá žena a dívka chce být krásná a její krásu ovlivňuje i její účes. Většina dívek se o svůj vzhled vlasů stará a denně si je upravuje a také používá vhodné přípravky. Existují různé katalogy či internetové stránky, na nichž najdete více než 1 000 různých druhů účesů. Účesy jsou rozděleny pro vlasy krátké, polodlouhé a pro dlouhé vlasy. Jestliže však vlastníte dlouhé či polodlouhé vlasy, můžete zvolit metodu krátkých vlasů. Pokud však máte krátké vlasy, dlouhých vlasů docílíte pouze jejich umělým prodloužením.

Dnes účesy hrají jistě velkou roli. Dívka si musí zvolit také vhodnou barvu a sestřih by měl být zvolen dle vašeho obličeje. Každé sluší něco jiného. Pokud máte kulatý obličej, je lepší si zvolit krátký střih s ofinou, čímž se váš obličej prodlouží a zeštíhlí. Pokud je váš obličej hranatý či čtvercový, správnou volbou pro vás bude vlnitý či kudrnatý účes, čímž se váš obličej zjemní. Dalším typem obličeje je oválný. S oválným obličejem si můžete dovolit téměř jakýkoliv účes, který si sami zvolíte.

18 Dnes letí mnoho účesů, většinou šílené a rozcuchané, ale není to vždy pravidlem a také mikáda jsou teď hodně oblíbená. Můžete si najít různé obrázky účesů, které jsou neustále dostupné, vytisknout je a nechat se dle něj ostřihat. Není vždy sice zaručené, že váš účes bude přesný dle obrázku, ale každý účes a střih má své kouzlo. Mnoho dívek se také nechává střihat dle účesů celebrit, které jsou jejich idolem.

Jestliže se jdete nechat ostříhat do salonu, měly byste mít před vstupem jasno, jaký účes chcete. Pokud si nejste jisté, co vám bude přesně slušet a jestli vámi zvolený střih bude pasovat na váš obličej, nechte si poradit od kadeřnice. Neměly byste tam ale jít úplně bez představivosti, je lepší, když máte alespoň nějakou menší představu o tom, jak byste chtěly vypadat. Podle účesu či barvy vlasů byste také měly zvolit vhodné líčení.

Novinky ze světa módy