Účesy pro kulatý obličej


Pokud nevíte, jaký typ obličeje máte, nejlepší je si shrnout vlasy z obličeje, přiložit jej k zrcadlu a rtěnkou obkreslit svůj obličej. Pokud máte kulatý obličej, existuje mnoho rad, jaké účesy si máte dát a jakých se naopak vyvarovat.

Typické znaky, jak poznáte kulatý obličej, jsou obličej je stejně široký jak dlouhý a nejširší jej máte v oblasti lícních kostí. Typické je také pro kulatý obličej nízké široké čelo, kulatá brada a plné tváře.

Pokud máte obličej kulatý, znamená to, že je v podstatě široký a cílem účesu by mělo být opticky vám jej zúžit. V tomto případě hraje velkou roli geometrie a pokud máte dosáhnout její rovnováhy, je potřeba se zaměřit na účesy zužující obličej. Jak již bylo řečeno, jde pouze o optické zužování.

19 Ve vašem případě je nutné, abyste se vyhnuli účesům, které by váš obličej naopak rozšířily do stran. Pokud jste vlastníkem kulatého obličeje, určitě se vyhněte účesům s velkou ofinkou, která by zasahovala přes velkou část čela. Dále byste se měli vyhnout účesům s kudrnami po stranách obličeje či velkého množství vlasů po stranách.

Musíte zvolit účes, který vám obličej protáhne, čímž dosáhnete vyvážení již zmíněné geometrie. Doporučené účesy, jichž byste měli využít, jsou střihy, u nichž jsou vlasy po stranách ploché a nikterak nepřiléhají k obličeji. Mohli byste mít i vlasy rovnoměrně rozčesané po obou stranách a jestliže jste milovníky ofinky, určitě je dobré ji nosit za ušima, čímž se vám odkryje čelo, a tím se vám obličej zúží. Jsou vhodné polodlouhé účesy.

Pokud si zvolíte některý z těchto střihů, jaké jsou vám doporučeny, určitě poznáte rozdíl a budete spokojeni. Jestliže však nemáte žádnou představu o vašem novém účesu, nechte si poradit od své kadeřnice, nebo si prohlédněte katalogy zaměřené na účesy a o zbytek se vám postará odborník.

Novinky ze světa módy