Účesy s ofinkou


106 Ofinky jsou dnes velmi moderní a v módě. Ofinka může být různě dlouhá, také může mít odlišnou barvu než zbytek vlasů. Na internetu lze najít mnoho obrázků, na nichž uvidíte různou délku účesů zkombinovanou s ofinkou. Záleží však na typu vašich vlasů, protože ne každému drží ofinka naboku nebo přes čelo. Musíte vzít v úvahu i váš typ obličeje, podle něj byste se měly řídit.

Ofina, která se nosila v osmdesátých letech, je od roku 1997 opět v módě. Ofina může být různá, může být střední i dlouhá, vrstvená a sestřihaná. Ofinu si můžete sčesat dopředu a na bok a nebo si ji jednoduše dát za uši. Dnes mezi trendy také patří ofinka, která je sčesaná dovrchu a sepnutá sponkou, v tomto případě ji můžete různě nazdvihnout, čímž docílíte extravagance, která dnes frčí. Ofina dodá vašemu účesu šmrnc. Účes doplněný ofinou vám zvýrazní a zvětší oči a starší ženy pak vypadají mladší. Ofinou můžete doplnit téměř jakýkoliv účes. Můžete se inspirovat i u slavných celebrit, které ofinu upravují různými způsoby. Ofinou jistě nic nezkazíte. Dnes je také v módě emo styl, jejichž základem je ofina učesaná na patku.

Jestliže je váš obličej oválný, nezáleží na tom, jak si ofinku upravíte, protože tento tvar obličeje je univerzální a můžete si dovolit cokoliv. Pokud je váš obličej oválný, ofinka by měla být delší a vrstvená, čímž docílíte optického zúžení obličeje. U hranatého obličeje zvolte spíše delší ofinku, čímž se vám zjemní vaše rysy. Nejlepší volbou pro hranatý obličej je zvlněná ofinka či patka. Jestliže máte tvar obličeje trojúhelníkový, pak vám bude slušet ofinka sčesaná do stran.

Ještě jedna rada na závěr. Pokud nemáte čas si zajít ke svému kadeřníkovi či kadeřnici a toužíte po ofince, nezbývá vám nic jiného, než si ji zastřihnout doma. Dávejte pozor hlavně na její délku, protože při střihání ofinky za mokra jsou vlasy delší, kdežto po jejich uschnutí budou vlasy kratší.

Novinky ze světa módy