Výhody a nevýhody opalování v soláriích

Leden 26, 2010 by michalka  
Sekce Krása

OpalovaniOpalování v soláriích má spousty výhod, ale i nevýhod. Této služby umělého ztmavení kůže využívají lidé všech věkových kategorií, a to bez rozdílu pohlaví či společenského postavení. Ženy i muži dbající na svůj vzhled si tímto způsobem zvyšují sebevědomí. Stanete se pozitivně obdivováni okolím, které vám bude tiše závidět zdravou barvu pokožky. Opalování v soláriu působí také proti depresím a jedná se o prevenci proti virovým onemocněním, což je zajímavý poznatek. Budete se cítit svěže, zdravě a pocítíte vnitřní energii.

Výhody

V první řadě se zaměříme na výhody, které bychom mohli rozdělit podle ročních období. Během jara příchod do solárií pozitivně působí proti jarní únSolariumavě a vytváří kožní ochranu proti záření, čímž se vaše tělo a kůže připravuje na léto. Jakmile nastane horké a slunečné počasí v létě, začnete se připravovat na dovolenou a nechcete v plavkách vypadat bíle. Solárium je správným řešením. Velkou výhodou je, že se opalujete i mimo letní vedra. Na podzim možností přírodního opalování ubývá stejně jako slunečných paprsků, ale vy si můžete prodloužit zdraví a zrekreovaný vzhled, díky čemuž si dodáváte zdraví i na zimu. Poslední kategorií je opalování v soláriích během zimního období. Stačí pobýt dvakrát týdně v soláriu po 15 až 20 minutách a budete vypadat skvěle jako v létě.  Jedná se o formu relaxace a u některých lidí se může vyvinout závislost na opalování, jejíž odborný název je tanorexie.

Nevýhody

Jde vidět, že výhod má na účtu solárium hodně, avšak měli byste se informovat i o možných rizicích a nevýhodách. Náhražka slunce však pokožce ubližují. Existují dva druhy záření, a to UVA a UVB, přičemž UVB má na svědomí vznik rakoviny a spálení kůže. Ve většině solárií se tedy používají UVA paprsky. Jsou zdravější, avšak poškozují DNA v buňkách kůže, čímž je urychleno její stárnutí. Postupem času se začnou tvořit popraskané žilky a pleť se stane vysušená. V nejhorších případech opalování v soláriích způsobí vznik kožního melanomu.

Důležité je, abyste si vždy vybrali kvalitní solárium s hygienickým prostředím. Dbejte také na dobře vyškolený personál, jenž vám dokáže poradit s případnými potížemi.

Comments are closed.

Novinky ze světa módy