Vyzrajte nad křečovými žílami

Květen 27, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

LegsNechcete chodit k doktorovi, ale trpíte bolestmi kvůli křečovým žilám? Můžete si ulevit v pohodlí domova, a to prostřednictvím lázeňské metody, která je velmi účinná. Hydroterapie neboli léčba pomocí vody je starým léčeným postupem, který se řadí mezi rehabilitační metody. Tyto blahodárné účinky znali již staří Egypťané a velkou oblíbenost si získala v antickém Řecku a Římě. Léčbu křečových žil ověřil také tým vědců z Univerzity ve Vídni.

Při hydroterapii je většinou použita teplá voda, ale my použijeme právě střídání teplé a studené vody, čímž budou stimulována nervová zakončení v dolních končetinách a následně se tak sníží bolestivost. Teplo a chlad vám také zlepší prokrvení končetin a sníží množství krve v křečových žilách. Pokud chcete hydroterapii vyzkoušet doma, budete potřebovat pouze dvě nádoby na vodu, aby byly vysoké tak, aby se do nich mohla ponořit dolní končetina, a to od chodidla až po koleno.

Začneme s léčbou

Do jedné nádoby napusťte co nejteplejší vodu, v níž dokážete stát. Dávejte však pozor na opaření, pokud jste velmi citliví na dolní končetiny, napusťte si spíše chladnější vodu. Druhá nádoba bude sloužit na ledově studenou vodu. Jakmile tyto přípravy dokončíte, můžete začít s teplou lázní, v níž je potřeba zůstat minimálně tři minuty. Následně vstoupíte do chladné lázně, kde budete stát asi třicet sekund. Tento postup je však nezbytné opakovat ještě třikrát, přičemž budete končit studenou lázní.

Kdy se dostaví výsledky?

Jestliže budete tento postup opakovat každý den, pozitivní výsledky léčby se dostaví podle rakouských vědců již do měsíce. Náklady na léčbu jsou minimální, stačí si pouze opatřit dva vyšší kbelíky a to je vše. Jedná se o účinnou a levnou metodu, jak ulevit vašim nohám, snížit bolest napnutých křečových žil a také tím zlepšujete funkci cév dolních končetin.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy