Z rovných vlasů krásné vlny

Říjen 11, 2010 by michalka  
Sekce Účesy

1209571_42118775Každá žena, která má rovné vlasy, by si alespoň jednou přála mít kudrliny jako opravdová princezna. Můžete si zvolit krásné rozverné či romantické vlny, které se však ne vždy podaří dle vašich představ. Vlny jsou určené nejen pro speciální příležitosti, ale můžete je mít jen tak. Účes si dokážete vykouzlit sama doma, stačí vyzkoušet pár našich skvělých tipů.

Nejdříve použijte šampón a kondicionér, který vašim vlasům dodá potřebnou výživu. Vaše vlasy budou hydratovány a nebude jim chybě dlouhodobý lesk. Jestliže máte vlasy spíše suššího charakteru, použijte přípravky s vyšším obsahem výživy. Pokud jsou vaše vlasy naopak jemnější, zvolte přípravky na dodání objemu. Dalším krokem je, abyste na vlhké vlasy aplikovali zpevňující gel či sprej, jehož tendence je udržet tvar účesu. Vhodné je také pěnové tužidlo. Následně vysušte vlasy fénem s pomocí středně velikého kulatého kartáče. Musíte však přitom dbát, aby konečky vlasů byly hezky uhlazené. Pamatujte vždy na to, že čím větší použijete kartáč, tím větších vln dosáhnete.

Jakmile máte vlasy vysušené, vezměte kulmu a nakulmujte je, přičemž každý kulmovaný pramínek uchyťte sponkou a připevněte k hlavě. V této pozici nechte pramínky asi 10 až 15 minut a následně sponky sundejte. Vyvarujte se rozčesání vlasů hřebínkem či hustým kartáčem, spíše použijte pouze prsty na rukou na rozčesání. Na závěr je potřeba vlasy prolakovat jemným lakem či přípravkem pro lesk vlasů.

V současné době existuje na trhu celá řada vlasových přípravků, které pomáhají držet tvar účesu, dodávají lesk a zvýrazní krásu vlasů. Použijte například šampon pro suché a jemné vlasy Kérastase Bain Satin, pěnové tužidlo Kérastase Mousse Nutri Sculp či regenerační masku Kléral Hair Sensation. Dnes máte skutečně z čeho vybírat, stačí zavítat do obchodu s vlasovou kosmetikou.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy