Za exotikou do Dominikánské republiky

1204233_52046730Dominikánská republika se v posledních letech stává vyhledávaným cílem mnoha turistů hledající exotiku a luxus. Zavítají sem jak návštěvníci z celé Evropy, tak i Severní Ameriky. Není se čemu divit, protože Dominikánská republika představuje ráj v Karibiku. Hlavním městem se stalo Santo Domingo a úřední jazyk je španělština. Objevíte zde jak slunce, tak i pláže se zlatým pískem, které jsou lemované křišťálové čistým mořem. Dominikánská republika se může chlubit mnoha historickými památkami, krásnou člověkem nedotčenou přírodou a lidovou architekturou.

Protože leží Dominikánská republika v subtropickém pásmu, panuje zde teplé podnebí, které je ovlivněno pasáty. Průměrná roční teplota se zde pohybuje kolem 29 °C a v noci klesne ručička teploměru na 20 °C. Koupat se můžete v moři o teplotě 26 °C.

Jídlo a pití

Dominikánská kuchyně je prolínána španělským, africkým a indiánským vlivem. Je velmi sytá a při každé přípravě jízda se neopomene použití koření. Zajímavé chuti vznikají kombinací mnoha ingrediencí, které by si čeští kuchaři nikdy nedaly dohromady. Labužníci a gurmáni si přijdou na své. Základem jídel je hlavně rýže, fazole a také smažené banány, které jsou vynikající. Často se na talířích objevuje dušená zelenina s drůbežím, vepřovým či skopovým masem. Vzácně se zde setkáte s hovězím, ale místní obyvatelé mají v oblibě ryby a mořské plody.

Turistické destinace

1265710_86113972Nejvíce vyhledávaným střediskem je Punta Cana, kde podle mnohých turistů lze strávit nejlepší dovolenou v celé Dominikánské republice. Nachází se v provincii Altagracia a rozkládá se světoznámá pláž Bávaro – jedna z nejimpozantnějších v Karibiku. Její délka činí celých 35 kilometrů a může se pyšnit jemným pískem a hustými palmovými háji. Křišťálově čisté moře nabízí panoramatický pohled na různé odstíny barev. Nejdůležitějším přístavem na území republiky je Puerto Plata s krásnými plážemi a historickými památkami. Poloha na úpatí hory Pico Isabel lze obdivovat panoramatický výhled na celý záliv. Ráj plný luxusu a exotiky je Playa Dorana, kde se návštěvníci mají jako v bavlnce. Při pobytu v tomto středisku obehnanému zdí vám bude splněno každé přání. Vysoký standard ubytování a také nadstandardní služby jsou k dispozici v mladém a stále se rozvíjejícím středisku Juan Dolio, kam přijíždí lidé za relaxací v klidném prostředí. Surfaři a nároční klienti si přijdou na své v Cabarete, kde se nachází celá řada barů a nočních podniků, ale také mohutné vlny s jedinečnou atmosférou.

Santo Domingo

Hlavní město bylo založeno v roce 1498 španělskými kolonizátory. Leží na jihovýchodním pobřeží a ústí tudy řeka Ozama. Nachází se zde také největší letiště v zemi – Aerupuero Las Américas. Všechny památky jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO a jsou soustředěny v oblasti Zona Colonial. Přepychový palác El Alcazar nabízí pohled na dvoupatrovou rezidenci s více jak dvaceti sály. V současnosti je palác sídlem muzea. Za návštěvu také stojí katedrála Santa Maria de la Encarnación či pevnost Ozama, která je nejstarší stavbou vojenského charakteru v celé Americe. Monumentální maják Faro de Colón dominuje délkou 240 metrů a šířkou 50 metrů, jehož otevření se datuje v roce 1992.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy