Zaslíbená Kréta

30265_3862Kréta svým návštěvníkům nabízí mnohem více než jen slunce, moře, pláže a olivy. Ostroh má bohatou historii sahající již do šestého tisíciletí před naším letopočtem. Historie se opírá o mnoho legend a údajně právě v této části Řecka byl stvořen nejznámější řecký bůh Zeus – vládce nad bohy i lidmi. Tato událost se konala v jedné z mnoha jeskyní, jichž je na ostrově více jak tři tisíce. A právě jeskyně, hory a rokliny přilákají ročně sta tisíce turistů, kteří netouží pouze po lenošení na pláži. Pokud nepatříte mezi milovníky opalování se na pláži, jste na ostrově také správně. Navštívíte totiž zaslíbenou zemi, která vás ohromí svou krajinou a také památkami.

Proč dovolená na Krétě?

Kréta je dominantou Řecka a má mnoho důvodů, proč se na ni zrovna vydat.

Kréta je vhodná pro milovníky moře. Ostrov je lemován ze severu Krétským mořem a z jihu Libyjským mořem. Pláže rozprostírající se na ostrově patří k nejhezčím plážím v celé Evropě a každoročně získávají Modrou vlajku neboli mezinárodní ocenění čistoty a upravenosti pláže. Místní pláže jsou také vybavené a moře je křišťálově čisté.

Kréta je rozmanitá. Milovníci přírody a historie si tedy přijdou také na své. Kréta nabízí panoramatický pohled na hory, jeskyně, soutěsky, kam ročně zavítá tisíce turistů. Mínojské paláce, pravoslavné kláštery a řada benátských a tureckých památek si získala svou oblibu a jedná se o důvod, proč byste měli jet právě na Krétu.

Milovníky jídla Kréta jistě uspokojí. Místní kuchyně je nejen chutná, ale také patří k nejzdravějším kuchyním v Evropě. Nenechte se připravit o jedinečný kulinářský zážitek.

A co zdejší obyvatelé? Ti jsou velice hrdí, ale také přátelští a společenští Křesťané, kteří vás neodbudou. To je také zásluhou toho, že vaše dovolená na Krétě bude nezapomenutelným zážitkem.

Počasí

Kréta hlavně díky počasí patří mezi nejpřitažlivější turistické destinace v Evropě. Na pláž si můžete přiletět prakticky celou sezónu v kuse. Pro ostrov je typické středomořské podnebí, kdy jsou zimy mírné a deštivé, ale léta jsou naopak suchá a horká. Turistická sezóna začíná již v květnu a končí v říjnu, protože léto zde trvá téměř půl roku. V tomto období se zde vyskytuje nejméně srážek a v červnu, červenci či srpnu se srážky vyskytují zcela výjimečně. Obecně na tento řecký ostrov připadá tři sta slunečných dnů v roce.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy