Zásnuby a potom svatba? Dnes NE!

Červen 24, 2010 by michalka  
Sekce Svatba

1285379_7165921121. století by se dalo nazvat jako ultra moderní, protože toto století již tradice moc neuctívá. Svatba je nazývána mnohdy jako přežitek a také zbytečný den, protože doba přeje spíše soužití na hromádce. Avšak co si myslíte vy? Je v současné době opravdu málo párů toužících po pohádkové svatbě? Existují ještě muži, kteří se s prstýnkem optají ženy, zda bude jejich? Někteří nevěřícně kroutí hlavou, jiní pokračují ve čtení.

Jen v pohádkách

Samozřejmě, že v pohádkách a v telenovelách uvidíte mnoho mužů, kteří žádají ženu o ruku ve velkolepém stylu. Po zásnubách však následuje ještě velkolepější a přepychová svatba, kterou by si přála snad každá žena. Avšak jak je to v realitě? V současné době žije mnoho párů klidně bez oddacího listu a pořízení dětí jim v tom nikterak nebrání. Samozřejmě to je každého věc a svobodná volba. Manželství s sebou přináší i celou řadu výhod. Proč si myslíte, že homosexuální část národa tolik stála, aby bylo jejich partnerství registrované?

Vezmeš si mě?

Zkuste si tipnout, kolik procent žen tuto větu ve svém životě alespoň jedenkrát uslyší. Otázkou ale zůstává, zda se to ještě říká. Mnozí z vás si myslí, že svatba vyplyne pouze z dlouhodobého vztahu anebo je na řadě po tom, co se narodilo dítě. Na tyto spekulace mají odpověď pouze výzkumy.

Proč ne?

Proti svatbě se mnozí brání tím, že se mnoho párů rozvádí, ale je to částečně pravda. Ve skutečnosti každé druhé manželství končí rozvodem. Jestliže zapátráte ve statistikách, zjistíte, že se jedná jednak o velmi krátká, jednak o velmi dlouhá manželství. První případ je vysvětlený tím, že si ti dva nesedli a jejich společný život před svatbou dostatečně nevyzkoušeli anebo na povrch vyšly jiné pravdivé skutečnosti. Druhý případ představuje nevěru, která je spíše z mužské strany. Jedná se o takzvanou druhou mužskou pubertu.

Co je to manželství?

Pro ženu jsou zásnuby mnohem významnější než pro muže. Koho by totiž nepotěšil prstýnek a slib lásky na celý život? Takovým slibům ale v současnosti odzvonilo. Myslíte si, že je jedno žití dětí bez manželství? Partnerům se pak odchází mnohem snadněji a lehkomyslněji? Nebo se jen jedná o kus papíru, který na vztah nemá žádný význam. Mnoho párů svatbu identifikují jako vyhozené peníze.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy