Zbraně na mizerné vlasy!

Říjen 29, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

1020008_42366577Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, o tom není pochyb. Jenomže poškozeným vlasům nepomůže ani nejmodernější střih či netradiční barva. Jak na vlasy, aby zářily zdravím? Ani nepropagovanější a nejdražší přípravky vlasové kosmetiky nevykouzlí pohádkové vlasy ihned po aplikaci. Chce to pravidelnou péči. Nejdříve se podívejte na své kadeře zblízka a naordinujte si to, co potřebují. Podíváme se tedy na jednotlivé druhy vlasů.

Suché a příliš křehké vlasy

Měly byste v tomto případě jistě změnit životní styl, protože stres a napětí se podepíše na kondici vlasů krajně neblaze. Vlasy jsou poškozovány také vnějšími vlivy, jako je slunce, znečištěné prostředí či příliš chlorovaná voda. Dostatečnému vstřebávání minerálů zabraňuje konzumace alkoholu, čaje, kávy a také kouření. Vlasová pokožka a také vlasy jistě ocení jídlo bohaté na železo, zinek a vitamíny B a C. Měly byste tedy jíst mořské plody, brambory a také citrusy. Nenahraditelným zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou zejména mastnější ryby, jako je tuňák, makrela a sardinky. Omega 3 mastné kyseliny totiž napomáhají vlnitým a kudrnatým vlasům, které mají tendenci se vysušit. Sáhnout byste měly po nesmyvatelné hydratační kúře pro suché vlasy, která je dostupná také ve spreji. Vlasy byste měly přestříkat několikrát za den.

Mastné vlasy

1149336_87075088Mastné vlasy jsou těžké k uhlídání. Měly byste mít vlasy tehdy, když si to vaše kořínky vyžádají a používejte pouze šampony určené na častější mytí. Vynechejte hlavně kondicionér nebo jej naneste pouze do konečků, maximálně do střední délky, aby se vlasy dobře rozčesávaly. Kořínky kondicionér nepotřebují. Pokuste se omezit konzumaci jídla bohaté na saturované tuky, což je červené maso a plnotučné mléčné výrobky. Na mastné vlasy platí stejná dieta jako na nadváhu – žádné tuky a hodně vitamínů. Z kosmetiky sáhněte po pěnách na vlasy, které mají tendenci mírně vysušovat vlasy. Použijte cokoliv, co zvedne kořínky vlasů od pokožky hlavy. Dnes je na trhu celá řada přípravků, které zvětšují objem.

Jemné a zplihlé vlasy

Jestliže se vrhnete do péče své kadeřnice, pak ji poproste, aby vám vlasy neseřezávala seřezávačem, ale ani zubatými nůžkami, které se používají na kreativní střihání. Vlasy by tak mohly být ještě více poškozeny. Až si vlasy budete mýt, nepoužívejte vřelou vodu a zásadně si nedrbejte pokožku, protože vlasy by se začaly mastit. Co se týče jídla, je důležitá vyvážená dieta. Vybírejte nejrůznější druhy ovoce a zeleniny, zaměřte se na pomeranče, broskve, jahody a ostružiny, které dodávají vašemu organismu a vlasům vitamin C a A. Vlas je protein, který potřebuje i potraviny bohaté na proteiny, tedy ryby, drůbež, vejce, ořechy či avokádo. Do svého jídelníčku zařaďte také mandle, jogurt a mořské plody. Co používat z kosmetiky? Oslabené vlasy plihnou k hlavě, a proto se vyhněte zatěžujícím gelům a voskům. Upřednostňujte spíše pěnová tužidla anebo spreje určené pro větší objem.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy