Zdravé a dietní recepty z cukety

Duben 11, 2013 by admin  
Sekce Zdraví

cuketa_zdraveMožná také patříte mezi ty, kteří si musejí hlídat každé kilo a tak i každou kalorii, kterou přijmou v potravě. V tomto případě do svého jídelníčku nejspíš zařazujete nejrůznější zeleninu, která nasytí, je zdravá, ale zároveň dietní. Jednou z dalších zelenin, o které byste měli nejméně uvažovat, je cuketa. Ta má totiž hned několik skvělých vlastností, díky kterým jí můžete použít na velké množství rozmanitých receptů.

Cuketa totiž obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, zejména pak draslík nebo fosfor. Kromě toho ale také velké množství vody, takže na dlouhou dobu zasytí. A jaké recepty z cukety si můžete uvařit?

Mezi nejčastější dietní recepty z cukety patří samozřejmě nejrůznější saláty. Ne každému ale chutná cuketa syrová. Díky své charakteristické chuti ji tak mnoho lidí raději jí v nejrůznějších tepelných úpravách. Velmi oblíbené jsou například tzv. cukeťáky, které se dělají podobně jako bramboráky, jen místo brambor nastrouháte cuketu. Samozřejmostí ale u takovéhoto receptu je kvalitní pánev, na které je můžete smažit bez oleje.

Další oblíbenou úpravou je cuketa dušená. Tu je skvělé naplnit nivou, která dodá cuketě potřebnou slanost a originální chuť. Pro přísné diety samozřejmě můžete nivu nahradit i nízkotučným sýrem, který sice není tak výrazný, ale také s cuketou skvěle chutná. Další recepty z cukety pak naleznete na webu receptyzcukety.com. Nechte se inspirovat.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy