Žehlička na vlasy je prevít

Říjen 29, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

1008875_77789302Mnoho žen si myslí, že pro absolutně rovné vlasy pomůže pouze žehlička. Avšak její každodenní použití není doporučeno pro delší dobu, protože vlasy budou i přes použití ochranných kosmetických přípravků poškozeny. Jak tedy zdravě vyžehlit své vlasy? Nejprve je potřeba identifikovat svůj typ vlasů. Musíte si uvědomit, že jemné vlasy by se žehličkou neměly přijít do styku vůbec, protože se jednak zmenší objem na polovinu a jednak jsou jemné vlasy náchylné k poškození. Výsledný efekt by tak byl nic moc a při pravidelné používání žehličky byste si vlasy zničily úplně.

Jestliže jste však nositelkou kudrnatých či silných vlasů, žehlení je pro vás vhodnější, ale měly byste přitom používat také ochranné přípravky, které se aplikují na vlasy před žehlením. Musíte dodržovat také určitá pravidla. Jestliže si vlasy musíte žehlit, nezapomeňte na ochranný přípravek a také na to, že vlasy se musí žehlit zejména suché. Suché vlasy nepředstavují suchost na první pohled. Molekuly vody se totiž ve vlákně drží mnohem déle, než se na první pohled zdá. Vlasy by tak mohly být poškozené. Žehličku tedy použijte nejdříve dvě hodiny po mytí vlasů a sušení nenapomáhejte fénováním. Fénování také vlasům škodí, i když méně než žehlička. Nejlepší jsou žehličky s indikátorem teploty pro snazší regulaci a také s mechanismem proti přehřátí, který by měl udržet teplotu žehličky na uzdě.

Natáčky vždy neslouží pouze k vytvoření kudrlinek, ale také k narovnání vlasů. Tím se samozřejmě myslí natáčky v největší velikosti, která existuje, což seženete ve specializovaných kadeřnických prodejnách. Tyto natáčky perfektně narovnají kratší vlasové úseky, jako je například ofina či mikádo. Stačí si dát vlasy na tyto natáčky i za sucha po ránu, když vstanete, a poté si je před odchodem pouze sundat. Vlasy jsou tak narovnané a navíc nabírají i objem. Tento způsob narovnání vlasů je vhodný pro jemnější vlasy.

Jaké máte zkušenosti se žehlením vlasů vy?

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy