Zjizvěte si kůži

Červen 29, 2010 by michalka  
Sekce Tetování

1255795_52550844Tetování je již ohrané, ale i přesto si chcete ozdobit své tělo za každou cenu? Nebaví vás ani piercingy? Vyzkoušejte dekorativní jizvy, které vás jistě nenechají chladnými. Někteří jedinci se odlišují již na první pohled a jiní se pyšní ozdobami v podobě piercingu či tetování přes polovinu zad. Důvody, proč se lidé chtějí lišit svou image, jsou různé. Někdo toto ozdobení vnímá jako zbytečné, jiný to považuje za nezbytný módní doplněk. Kontroverzním tématem je tedy extrémní bodyart, i přesto, že se nejedná o žádnou novinku.

Žádná novinka

Ať už jde o tetování, piercing, extrémní účesy anebo malování na tělo, nejedná se o žádnou novinku. Tyto krášlící prostředky jsou staré jako lidstvo samo. Velmi populární je kombinace těchto všech druhů u afrických kmenů a oni mají bodyart za iniciační rituály, například při vstupu do věku dospělost. V novodobé historii se lidé začali tetovat již od počátku devatenáctého století, avšak v té době se jednalo o nižší deklasované vrstvy. V současné době se nad tetováním ani jinými šperky nepozastavujeme, i přesto, že tito „exoti“ se musí smířit s údivem kolemjdoucích.

Zajít dál?

Bodyart nepředstavuje jen malé tetování na rameni či kuličku z chirurgické oceli v nose. Mnoho lidí zatoužilo po neradikálních změnách, jimiž se budou lišit od ostatních. Jedná se například o skarifikaci anebo jizvení si na kůži různými ornamenty a obrázky. Do kůže se vyřezávají jemné řezy a linie. Jakmile se tyto řezné rány zahojí, jsou světlejší než okolní kůže, čímž obrazce vyniknou. Těm odvážnějším se nabízí stále nové možnosti.

Pro slabé povahy? NIKDY

K těmto extrémním technikám bodyartu patří i úprava jazyka do rozeklaného hadího tvaru anebo úprava uší do špičky, což je nazýváno splitting. V poslední době se rozšířil takzvaný povrchový piercing, jenž je ve stejné rovině jako kůže. Tento druh piercingu se dává na kůži, která se nepohybuje, například hrudník.

Komentáře

One Response to “Zjizvěte si kůži”
  1. Jane napsal:

    díky, moc za komentáře:) máš taky moc krásný blog, hlavně ty články o tom tetování:)

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy